Czy licówki na zęby mogą całkowicie zmienić Twój uśmiech?

Co to są licówki na zęby i dlaczego warto je rozważyć?

Licówki to cienkie płatki, które są nakładane na przednią część zęba, zmieniając jego kształt, kolor, wielkość czy długość. Są wykonane z porcelany lub z materiałów kompozytowych i mogą być doskonałą inwestycją w Twoje zdrowie oraz estetykę. Wcześniej popularne głównie wśród celebrytów, obecnie coraz bardziej powszechne są licówki na zęby, które mają za zadanie nie tylko poprawić wygląd zębów, ale również zwiększyć pewność siebie i pozwolić uśmiechać się w pełni.

Licówki służą do korygowania kształtu, wielkości czy koloru zębów oraz maskowania niedoskonałości. Są one trwałe, odporne na barwniki oraz odzwierciedlają naturalny wygląd zębów, dlatego są uważane za jeden z najbardziej efektywnych sposobów na poprawę uśmiechu każdego z nas. Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w licówki na zęby? Dowiedz się, jakie korzyści ma to rozwiązanie. 

Estetyczne i funkcjonalne korzyści

Instalacja licówki na zęby Legnica może totalnie odmienić Twój uśmiech w dosyć krótkim czasie. Są idealne dla osób, które mają przebarwienia, nierówności czy uszkodzone zęby. Nie niszczą one zębów, a jedynie dodają im nowy, piękniejszy wygląd. Co więcej, instalacja licówek jest mało inwazyjnym zabiegiem, co jest wielkim atutem dla wielu osób. 

Długotrwałe rozwiązanie

Porcelanowe licówki są bardzo trwałe – mogą służyć bez zarzutu nawet do 15 lat. To sprawia, że choć początkowy koszt może być stosunkowo wysoki, to w perspektywie długoterminowej jest to inwestycja, która się opłaca. Pamiętaj jednak, że w międzyczasie konieczne może być wykonanie innych zabiegów stomatologicznych. 

Jak przebiega zabieg zakładania licówek?

Obawiasz się, że zabieg zakładania licówek na zęby jest skomplikowany? Nic bardziej mylnego! Proces zakładania licówek jest zaskakująco prosty i szybki. Można opisać go w trzech następujących krokach. 

Konsultacja i planowanie

Pierwszym krokiem jest zawsze szczegółowa konsultacja z dentystą, podczas której oceni on stan Twoich zębów i ustali, czy licówki na zęby są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Następnie przygotowuje się plan leczenia indywidualnie dostosowany do Twojego uśmiechu. W planie zawarty zostanie harmonogram zabiegów, wskazania, a także indywidualna wycena. 

Przygotowanie zębów

Zęby, przed umieszczeniem na nich licówek na zęby, są minimalnie szlifowane, aby stworzyć miejsce na licówki. Ten etap jest kluczowy, aby nowe licówki idealnie pasowały i wyglądały naturalnie. Nie bój się, to szlifowanie nie będzie miało wpływu na zdrowie i funkcjonalność Twoich zębów. 

Montaż licówek

Ostatnim etapem jest przyklejenie licówek do zębów. Po nałożeniu specjalistycznego kleju licówki są utwardzane za pomocą światła, co zapewnia ich mocne przyczepienie i długotrwałość. Jednakże wytrzymałość tego rozwiązania zależy przede wszystkim od Twojego późniejszego, codziennego dbania o zęby. 

Jak dbać o licówki, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

Decydując się na licówki na zęby, powinieneś również wiedzieć, jak o nie dbać, by służyły przez wiele lat. Najważniejsza jest regularna higiena, a także stałe unikanie złych nawyków. Do Twojego harmonogramu dodaj również regularne wizyty u dentysty. Brak dbania o licówki na zęby może sprawić, że nie będą one spełniać swoich podstawowych zadań. 

Regularna higiena

Codzienne szczotkowanie i używanie nici dentystycznej są absolutną podstawą. Licówki, choć wytrzymałe, wymagają dbałości o higienę tak samo, jak naturalne zęby. Pamiętaj, że niewłaściwa higiena może przyczynić się nie tylko do zniszczenia licówek na zęby, ale również do pojawienia się chorób zębów i jamy ustnej. 

Unikanie złych nawyków

Gryzienie paznokci czy otwieranie butelek zębami to nawyki, które mogą uszkodzić Twoje licówki. Staraj się ich unikać, aby nie narazić się na ich pęknięcie czy odpadnięcie. Negatywne działanie na zęby ma także palenie papierosów. 

Regularne wizyty u dentysty

Regularna kontrola u dentysty pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych problemów oraz na profesjonalne czyszczenie, które będzie wspierać trwałość i estetykę Twoich licówek. Jest to istotne nie tylko, aby Twoje licówki były wciąż piękne, ale również, by zęby, do których są przyklejone były w pełni zdrowe. 

Podsumowanie

Licówki są trwałym i skutecznym sposobem na poprawę uśmiechu, ale nie są one odpowiednie dla wszystkich. Niektóre przypadki wymagają innych rozwiązań, w takiej sytuacji konieczne jest skonsultowanie się ze stomatologiem, aby dobrać odpowiednie leczenie. 

Jednak pamiętaj, że jest to innowacyjna metoda, dzięki której możesz cieszyć się pięknym i estetycznym uśmiechem. Najlepsze efekty osiągniesz, decydując się na zabiegi u sprawdzonych specjalistów. Nie zwlekaj więc i już dziś umów się na konsultację, która przybliży Cię do uśmiechu, o którym zawsze marzyłeś!

Potrzebujesz konsultacji?

Umów wizytę już dziś!

+48 76 877 44 55 +48 512 675 751

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
Sobota - Niedziela
nieczynne